پذيرش > معرفی > تاریخچه انجمن

تاریخچه انجمن

شنبه 1 فروردین 1383

دور هم جمع شدن سمپادی‌های یزد قدمتی به اندازه زمان فارغ‌التحصیل شدن اولین ورودی‌های مدارس سمپاد یزد دارد.

از همان سال اول قرار بود بچه‌های سمپاد روز ۱۱ فروردین که می‌شه برگردن مدرسه و دور هم باشند.

توی همین سال‌ها بود که اولین گروه برای تشکیل انجمن دانش‌آموختگان شروع به فعالیت کرد. اما این انجمن خیلی پایدار نبود. اما دور هم جمع شدن در ۱۱ فروردین یه رسم شد.

سالهای بعد همین طور. هر گروهی که کنکور می‌داد فرداش و فردای روزی که نتیجه‌ها را می‌دادند می‌رفتن مدرسه. و بعد از اون هر یازده فروردین یه سری به مدرسه می‌زدند تا همه همدیگه را ببینند.

توی این سالها بچه‌های مدرسه که توی مدرسه عین خانواده بودند، توی طول سال هم به مدرسه سر می‌زدند و احیانا کلاسی، کارسوقی چیزی برگزار می‌کردند برای اعضای کوچیکتر خانواده.

گذشت و گذشت تا اینکه سمپادی که مستقیم زیر نظر ریاست جمهوری بود رفت زیر نظر آموزش و پرورش.

بعد از اون ایجاد محدودیت برای بچه‌های مدرسه شروع شد.

سال ۱۳۸۲ بود که با یه برنامه‌ریزی قبلی (آخه قبل از اون مراسم ۱۱ فروردین هر سال ظرف یکی دو روز برنامه‌ریزی می‌شد و اجرا، پذیرایی مختصر هم که با مدرسه بود. مکان مراسم هم که سالن آمفی‌تاتر پژوهشگاه بود) سعی کردند اطلاعات تماس با دانش‌آموختگان را جمع کنند.

با داشتن این اطلاعات بود که می‌شد مراسم را جای دیگه‌ای هم برگزار کرد. سال بعد مراسم در حیاط مدرسه برگزار شد. سال بعد پشت در مدرسه و سال بعد،

نه سال بعدش مراسم تموم نشد! همون سال بود که انجمن شروع به کار کرد. یه عده از کسانی که علاقه داشتند دور هم جمع شدند و در مدت یک سال مجوز قانونی تاسیس انجمن دانش‌آموختگان استعدادهای درخشان یزد را گرفتند.

حالا چند ساله که مراسم متولی داره. سال ۸۶ و ۸۷ و ۸۸ یازده فروردین در سالن هلال احمر برگزار شد و بچه‌های دانش‌آموخته سمپاد هم حالا یه خونه دارند، دفتر انجمن سمپاد.

انجمنی که مال یکی یکی سمپادی‌هاست.

آگهی تاسیس انجمن دانش‌آموختگان استعدادهای درخشان را در این نشانی می‌توانید مطالعه کنید

اولین مدیر عامل انجمن آقای دکتر محمدعلی مدرسی بودند که از بدو تاسیس تا فروردین ۱۳۸۸ عهده‌دار این مسوولیت بودند. هیات مدیره برای دوره بعدی آقای محمدهادی خبیری را برای مدیرعاملی انجمن انتخاب کردند. وی هم‌اکنون مدیریت اجرایی انجمن را بر عهده دارد.

نسخه قابل چاپ

پاسخ به اين مقاله

نشانی دفتر انجمن سمپاد

دفتر انجمن سمپاد از سال ۱۳۸۵ در محل پارک علم و فناوری اقبال مستقر است.

- نشانی پستی: یزد، خیابان شهید مطهری، پارک علم و فناوری اقبال، دفتر انجمن دانش‌آموختگان استعدادهای درخشان.

- تلفن: ۳۷۲۶۰۱۰۳

- نشانی وب‌سایت انجمن: www.SAMPAD.info

- نشانی پست الکترونیک انجمن:

با ما تماس بگیرید

بنر معرفی سایتSPIP | اسکلت | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0