پذيرش > اخبار > سمپادی‌ها > گزارش برپایی مراسم ۱۱ فروردین ۸۸

گزارش برپایی مراسم ۱۱ فروردین ۸۸

چهار شنبه 26 فروردین 1388, بوسيله‌ى صادق نقاش‌زاده یزدی, عذرا شریفی, محمدهادی خبیری

۱۱ فروردین ۸۸ هم با همه خوبی‌ها و بدی‌هاش برگزار شد و تموم شد.
دوستان دست‌اندرکار مراسم از کارهای انجام شده گزارشی آماده کردند که اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

از همه دوستان درخواست می‌شود که در صورتی که نظری و پیشنهادی دارند زیر همین مطلب اعلام کنند.

گزارش اجرایی

- چه زمانی شروع شد؟

حدودا نیمه بهمن ماه بود که کارها شروع شد و اولین جلسات برگزار شد.

- چند نفر بودن؟ کیا بودن؟

خانم شریفی، آقایان شرقی، بافقی، پویا، صالحی کسانی بودند که در جلسات اولیه حاضر بودند اما بعد افراد دیگه‌ای هم به جمع اضافه شدند که احتمالا اسمشون را توی بروشور مراسم دیده‌اید!

- چکارا کردین؟

در شروع بیشتر جنبه‌های مالی و پیدا کردن اسپانسر مطرح بود. کم‌کم بحث برنامه‌ها جدی‌تر شد. در گذر زمان قسمت‌هایی از برنامه تغییر کرد و قسمت‌هایی جدیدی هم به برنامه اضافه شد.

مثلا ایده اهداء تندیس به جای لوح تقدیر به معلمین و اجرای اون از مهندس شرقی بود. سرمایه‌گذاری برای دکور مراسم که خیلی‌ها پسندشون شده بود یه کار دیگه بود.

ایده صندلی داغ توی این جلسات داده شد که با لطف آقای الوانساز و سمیعی برنامه خیلی خوب اجرا شد.

تهیه، چاپ و توزیع بروشور به منظور اطلاع‌رسانی، ساخت کلیپ عکس‌ها، موسیقی سنتی بچه‌های سمپاد و ... از کارهای دیگه‌ای بود که براش زحمات زیادی کشیده شد.

- برنامه‌های مراسم چی‌شی‌ها بود؟

این را دیه از توی بروشور بخوند! البته همه برنامه‌ها به خاطر مشکل زمان و اینا اجرا نشد. بعضی از برنامه‌ها مثل تاتر هم اصلا توی بروشور نیومد چون به علت آماده نبودن یکی دو روز قبل از مراسم از لیست برنامه‌ها حذف شد.

بروشور مراسم ۱۱ فروردین ۸۸ صفحه اول

بروشور مراسم ۱۱ فروردین ۸۸ صفحه دوم

یه بخش مهم برنامه پذیرایی بود. بعد از تبادل نظر قرار شد پذیرایی نان نارگیلی، هیرسا و بستنی باشه. که هیرسا توسط اقای سالم (خروجی ۷۸) تامین و مابقی براش پول خرج شد!

- اوج کار کی بود؟

از ۲۰ اسفند تا ۲۷ اسفند خیلی کار انجام شد و خیلی‌ها بخصوص اونایی که یزد نبودن توی این روزها به جمع برگزارکنندگان اضافه شدند.

- کی شروع شد؟ کی تموم شد؟

قرار بود طبق اطلاع‌رسانی برنامه از ۱۶:۳۰ شروع بشه اما برنامه یکساعتی با تاخیر شروع شد. برنامه‌های مراسم هم حدود ساعت ۲۱ بود که تموم شد و خانم مجری خداحافظی کردند!

- بیشترین زحمت‌ها چی‌ها بود؟

برای پیدا کردن اسپانسر خیلی زحمت کشیده شد، یه عده گفتند دیر اومدید، حسابا را بستیم، یه عده گفتند هدایای تبلیغاتیمون تموم شده و ... جاهایی که رفتیم اینا بودند: فروشگاه وستا، بیمه البرز، آموزشگاه زبان سفیر، آموزشگاه علوی و موسسه آموزشی پارسه.
از این وسط فقط وستا و آموزشگاه علوی بودند که تمایل به کمک مالی و تبلیغ در همایش داشتند و بقیه حتی تمایل هم نداشتند.

برای اطلاع‌رسانی خیلی مشکل داشتیم بخصوص که تا دو روز قبل از برگزاری محل همایش قطعی نشده بود. اول با مدرسه صحبت شد که بریم مدرسه و مراسم را توی پژوهشگاه اونجا برگزار کنیم. مدرسه هم موافق بود ولی به خاطر کمبود ظرفیت و اینکه نمی‌شد وضعیت هوا را پیش‌بینی کرد و البته با پیگیری‌های آقای احسان دهقانی (۸۷) سالن هلال احمر را رزرو کردیم و به محض قطعی شدن مکان از صبح ۹ فروردین اطلاع‌رسانی به طرق مختلف مثل پیام کوتاه، وب سایت، تلفن و email انجام شد.
این اطلاع‌رسانی دیر باعث شد که آمار شرکت‌کنندگان امسال نه تنها افزایش پیدا نکنه که حدود ۷۰، ۸۰ نفر هم کمتر از سال‌ قبل در مراسم شرکت کردند.

- نقاظ ضعف و قوت مراسم چیا بودند؟

در نظرسنجی‌ از دوستان سمپادی و مسئولین برگزاری مراسم این نقاط ضعف و قوت مطرح شد و مواردی پیشنهاد شد:

 1. جمعیت حاضر در مراسم نسبت به سال قبل ریزش داشت که دلیل آن احتمالا اطلاع‌رسانی دیر بوده است.
 2. محل همایش باید خیلی زودتر قطعی شود. مثلا اواخر اسفند و نهایتا ۵م ۶م فروردین کار اطلاع‌رسانی شروع شود.
 3. گروه موسیقی مدعو که قرار بود پاپ باشد اشتباها سنتی از کار درآمد، این کار جدا از این که از شادی برنامه کم کرد، کار گروه سنتی آماتوری بچه‌های خودمون را هم خیلی ضعیف نشون داد.
 4. در قسمت آنتراکت و بعد از آن کسانی بدون بلیط وارد مراسم شدند. انشالله سمپادی بودند البته! سال‌های آینده باید به این موضوع توجه کرد.
 5. تعداد سخنرانی‌ها باید کم بشه.
 6. برنامه باید شادتر و مفرح‌تر باشه. حتی‌الامکان یه مسابقه در برنامه گنجانده شود. کما اینکه علی‌رغم تدارک برای این برنامه در مراسم امسال به علت حجم زیاد برنامه‌ها و کمبود وقت از لیست برنامه‌ها حذف شد.
 7. در قسمت اهدا تندیس و یادگاری زوج‌های سمپادی و سایر برنامه‌ها باید یکه نفر برای هماهنگی پشت صحنه می‌بود تا لوح تقدیر و تندیس‌ها را به مدعوین اهدا کنند.
 8. هنگام پخش کلیپ‌ها باید نور سالن تا حد امکان کم شود. کیفیت تصاویر علی‌رغم بهبود نسبت به سالهای قبل، هنوز پایین بود.
 9. عکس و کلیپ دست‌اندرکاران خوب بود و زمان پخشش هم مناسب بود یعنی موقع پخش تعداد زیادی از سمپادی‌ها در جلسه حاضر بودند.
 10. برنامه امسال به علت کمبود وقت و کم لطفی تعدادی از دوستان که در تمرین‌ها حاظر نشده بودند در برنامه گنجانده نشد. البته متن نمایش موجود و محفوظ است و پیشنهاد می‌شود برای سال آینده از اواخر اسفند کار جدی تمرین نمایش شروع شود.
 11. دکور و هفت‌سین نظر خیلی از دوستان سمپادی را جلب کرد و مورد توجه واقع شده بود.
 12. پخش بروشور مراسم هم کار خوبی بود
 13. متاسفانه به علت هجوم دوستان به روی صحنه و غارت دکور و لوازم و اموال انجمن!!! و جوایز مسابقه امکان اعلام برندگان قرعه‌کشی بلیط‌ها فراهم نشد.
  سال آینده قسمت انتظامات باید برای این قبیل چیزها قبل از عکس‌یادگاری برنامه‌ای داشته باشد.

در ضمن از همه کسانی که به هر نحو و به هر دلیل از همایش و اموال انجمن چیزی در دست دارند درخواست می‌شود که آن را به دفتر انجمن سمپاد واقع در پارک علم و فناوری اقبال تحویل دهند. (اعم از تندیس و گل و دکور و کارت‌های تخفیف و لوح‌ها و ...)

بهترین تجربه امسال مربوط به جمع‌آوری کمک مالی برگزاری همایش از دوستان سمپادی بود. که از همه دوستان و شرکت‌های سمپادی که کمک کردند به صورت ویژه متشکریم. بخصوص آقای لغوی از شرکت کارا به عنوان اولین حامی مالی و آقای سالم که هیرسا به رایگان اهدا کردند.
لیست حامیان مالی: علی لغوی، محمدجواد سالم، حامد گنجی، شرکت درخشان صنعت، علی رفیع‌فر، سید مهدی دلیلی، علی پویا، فرزانه کاجی، مهسا محق، سعید رکوعی، امیرمحمد رستگاری و وحید باقری به صورت مشترک، وهاب میرافضلی و محمد ابراهیمی (بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان) و تعدادی دیگر از دوستان که مبالغ خیلی جزئی‌تر به مراسم کمک کردند.

گزارش مالی مراسم

صورت مالی همایش یازده فروردین ۱۳۸۸

درآمدها:
درآمد حاصل از فروش بلیط (398عدد): ۱۱٫۹۴۰٫۰۰۰﷼
درآمد حاصل از کمک‌های مالی اعضای سمپاد: ۸٫۸۷۱٫۶۵۰ ﷼
درآمد حاصل از کمک‌های مالی خارج از انجمن: ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ﷼
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
کل هزینه‌های مراسم: ۱۵٫۹۳۵٫۰۰۰ ﷼
موجودی نقدی صندوق: ۷٫۳۷۶٫۶۵۰ ﷼

P.-S.

عزیزانی که از طریق پیام کوتاه از برنامه‌های انجمن خبردار نمی‌شوند درخواست می‌شود که پیام کوتاهی حاوی نام و نام خانوادگی، سال فارغ التحصیلی از سمپاد خود را به شماره ۰۹۳۵۶۲۳۴۴۳۳ (شماره سیستم پیام کوتاه انجمن) ارسال نمایند.

این اطلاعات علاوه بر افزوده شدن به بانک اطلاعات انجمن برای اطلاع‌رسانی به شما مورد اسنفاده قرار خواهد گرفت.
لطفا هر زمان که شماره همراه شما تغییر کرد لطفا نام و نام خانوادگی و سال دانش‌آموختگی را به همراه شماره‌های قدیم و جدید خود برای ما به همین شماره پیامک کنید تا اصلاحات لازم در بانک اطلاعاتی انجام شود.

نسخه قابل چاپ

پاسخ به اين مقاله

نشانی دفتر انجمن سمپاد

دفتر انجمن سمپاد از سال ۱۳۸۵ در محل پارک علم و فناوری اقبال مستقر است.

- نشانی پستی: یزد، خیابان شهید مطهری، پارک علم و فناوری اقبال، دفتر انجمن دانش‌آموختگان استعدادهای درخشان.

- تلفن: ۳۷۲۶۰۱۰۳

- نشانی وب‌سایت انجمن: www.SAMPAD.info

- نشانی پست الکترونیک انجمن:

با ما تماس بگیرید

بنر معرفی سایتSPIP | اسکلت | | نقشه‌ى سايت | پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0