پذيرش > اخبار > همایش ۱۱ فروردين > جشنواره مفاخر سمپاد یزد

جشنواره مفاخر سمپاد یزد

جمعه 23 اسفند 1392, بوسيله‌ى علی رفیع فر

متن زیر توسط آقای علی صدر نوشته شده است:
قریب به یک ماه به مراسم سالیانه گردهمآیی سمپاد یزد، مانده است. این جشن که برایِ بیستمین سال متوالی برگزار می‌شود و با وعده و همّتِ آقایِ "احسان دهقانی" دبیرِ این مراسم، قرار است، به یاد ماندنی گردد. به همین سبب و به پیشنهادِ ایشان، بخشی در مراسمِ امسال گنجانده شده است با نامِ جشنواره "مفاخرِ سمپادِ یزد" و مسئولیت برگزاریِ این بخش به عهده اینجانب گذاشته شده است.
لازم است برایِ روشن شدنِ ماهیتِ این بخش و همچنین همراهی و همیاری دوستانِ عزیزِ سمپادی، توضیحات ذیل در موردِ چرایی و چگونگی این بخش ارائه گردد.
مشخصه اصلی فارغ التحصیلانِ سمپاد، تسلط به مبانی نظریِ دروس و حتی تحصیل در بالاترین درجاتِ آکادمیک بوده و هست. اما اینکه انسان در یک بُعد خلاصه شود، اشتباهی آشکار در شناختِ این مسئله صورت داده است. انسان، موجودی است چند بُعدی که قصور در هر یک از ابعاد، سبب می شود از رسالتِ وجودی خویش فاصله بگیرد.
یکی از این ابعادِ موردِ بحث، اثر گذاری و کنشگریِ فارغ التحصیلانِ سمپاد در سطح جامعه و کشور است. به عبارت دیگر، در اینجا کنشگریِ اجتماعیِ سمپادی با پشتوانه علم و آگاهی و شرایطِ خاصِ وی موردِ سوال قرار خواهد گرفت.
به همین علت، در اولین دوره برگزاری "مفاخرِ سمپادِ یزد"، این جشنواره، که بخشی از مراسمِ سالیانه گردهمآیی فارغ اتحصیلانِ سمپادِ یزد است، می کوشد تا در دو دسته بندی کُلیِ ذیل، به شناسایی و تقدیر از سمپادی هایِ عزیز تقدیر به عمل آورد:
۱- پژوهشگر (شاملِ اعضایِ هیئت علمی، برگزیدگانِ جشنواره هایِ علمی، مقالاتِ داخلی و خارجی و...)
۲- کنشگران اجتماعی (شاملِ فعالانِ انجمن ها و تشکل هایِ غیردولتی(NGOs)، انجمن هایِ خیریه، کارآفرینان و صاحبانِ صنایع)

از دوستان خواهشمند است ما را در شناساییِ فعالین این دو عرصه همراهی نمایند و به صورتِ پیامِ خصوصی به آدرس الکترونیکی A_Sadr@sbu.ac.ir و یا در ذیلِ همین پست به معرفیِ این دوستان بپردازند تا ما بتوانیم با هماهنگیِ ایشان به بررسی رزومه و معرفی آنها اقدام نماییم.

با سپاس
سید علی صدرالساداتی
دبیر جشنواره مفاخر سمپاد یزد

نسخه قابل چاپ

پاسخ به اين مقاله

نشانی دفتر انجمن سمپاد

دفتر انجمن سمپاد از سال ۱۳۸۵ در محل پارک علم و فناوری اقبال مستقر است.

- نشانی پستی: یزد، خیابان شهید مطهری، پارک علم و فناوری اقبال، دفتر انجمن دانش‌آموختگان استعدادهای درخشان.

- تلفن: ۳۷۲۶۰۱۰۳

- نشانی وب‌سایت انجمن: www.SAMPAD.info

- نشانی پست الکترونیک انجمن:

با ما تماس بگیرید

بنر معرفی سایتSPIP | اسکلت | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0