پذيرش > اخبار > همایش ۱۱ فروردين > معیارهایِ انتخابِ مفاخر سمپادِ یزد

معیارهایِ انتخابِ مفاخر سمپادِ یزد

جمعه 8 فروردین 1393, بوسيله‌ى علی رفیع فر

سپاس ايزد دادگر، آفريدگار خوبي و پاكي.

با یاری ایزدِ پاک و همّتِ ياران و پُشتگرمي دوستان مُشفق، مرحله دوم از مراحلِ سه گانه، جشنواره "مفاخرِ سمپادِ یزد" را به اتمام برسانیم. مرحله اوّل شاملِ شناساییِ نخبگان و مفاخرِ سمپاد یزد، مرحله دوم شاملِ تعیین هیأت داوران، تبیینِ معیارها و امتیاز بندیِ هر یک از آنها و مرحله سوم، جمع آوری رزومه، بررسی و در نهایت انتخاب و گزینشِ نهایی.

لازم است برایِ روشن شدنِ ماهیتِ این بخش و همچنین همراهی و همیاری دوستانِ عزیزِ سمپادی، توضیحات ذیل در موردِ چرایی و چگونگی این بخش ارائه گردد. مشخصه اصلی فارغ التحصیلانِ سمپاد، تسلط به مبانی نظریِ دروس و حتی تحصیل در بالاترین درجاتِ آکادمیک بوده و
هست. اما اینکه انسان در یک بُعد خلاصه شود، اشتباهی آشکار در شناختِ این مسأله صورت گرفته است. انسان، موجودی است چند بُعدی که قصور در هر یک از ابعاد، سبب می شود از رسالتِ وجودی خویش فاصله بگیرد.
یکی از این ابعادِ موردِ بحث، اثر گذاری و کنشگریِ فارغ التحصیلانِ سمپاد در سطح جامعه و کشور است. به عبارت دیگر، در اینجا کنشگریِ اجتماعیِ فارغ التحصیلانِ سمپاد با پشتوانه علم و آگاهی و شرایطِ خاصِ وی موردِ سوال قرار خواهد گرفت.
به همین علت، در اوّلین دوره برگزاری "مفاخرِ سمپادِ یزد"، این جشنواره، که بخشی از مراسمِ سالیانه گردهمآیی فارغ اتحصیلانِ سمپادِ یزد است، می کوشد تا در دو دسته بندی کُلیِ ذیل، به شناسایی و تقدیر از سمپادی هایِ عزیز تقدیر به عمل آورد:
1- پژوهشگر (شاملِ اعضایِ هیأت علمی، برگزیدگانِ جشنواره هایِ علمی، مقالاتِ داخلی و خارجی و...)
2- کنشگران اجتماعی (شاملِ فعالانِ انجمن ها و تشکل هایِ غیردولتی(NGOs)، انجمن هایِ خیریه، کارآفرینان و صاحبانِ صنایع)

برایِ شفافیت و روشن بودنِ معیارهایِ انتخابِ "مفاخر سمپادِ یزد"، جداول پیوست، ساز و کار، نحوه انتخاب و گزینشِ فارغ التحصیلانِ سمپاد یزد را ارائه می نماید. لازم به ذکر است، این معیارها و امتیاز بندی ها با تصویب و همکاری هیأت سه نفره داوران، آقایان مدرسی، دکتر امیرحیدری و مهندس نقاش زاده تهیه و تدوین شده است.
دانلود
با سپاس
سید علی صدرالساداتی
دبیر جشنواره مفاخر سمپاد یزد

نسخه قابل چاپ

پاسخ به اين مقاله

نشانی دفتر انجمن سمپاد

دفتر انجمن سمپاد از سال ۱۳۸۵ در محل پارک علم و فناوری اقبال مستقر است.

- نشانی پستی: یزد، خیابان شهید مطهری، پارک علم و فناوری اقبال، دفتر انجمن دانش‌آموختگان استعدادهای درخشان.

- تلفن: ۳۷۲۶۰۱۰۳

- نشانی وب‌سایت انجمن: www.SAMPAD.info

- نشانی پست الکترونیک انجمن:

با ما تماس بگیرید

بنر معرفی سایتSPIP | اسکلت | | نقشه‌ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0